Náš příběh ~

„Příběh, který posouvá hranice učení.“ 💪

Doba čtení: 3 minuty

6. července 2023

2017 – Bláznivý nápad 🤯

V roce 2017 se student medicíny Vojtěch Hrček odhodlal změnit pravidla hry. S touhou ulehčit budoucím studentům lékařských fakult přípravu na přijímací zkoušky se vrhl do neznámého a začal pracovat na projektu, který mnohým jeho spolužákům připadal až bláznivý. Jeho vize vedla k vytvoření první verze aplikace nazvané Cerebro, což v latině znamená „mozek“ (vycházející z latinského slova Cerebrum).

V roce 2017 spatřila světlo světa první verze aplikace Cerebro. Tato aplikace nabízela dvě sekce – „Studovnu“ a „Opravnu“. Studovna v té době obsahovala 2 500 modelových otázek z biologie, chemie a fyziky. I když první verze aplikace nedisponovala žádnými převratnými funkcemi, byla dostupná pouze pro mobily a tablety, tak i přesto se rychle stala nepostradatelným pomocníkem pro stovky studentů.

2019 – Rozšíření a druhá verze aplikace 🚀

Po více než roce od vydání první verze aplikace se Cerebro stalo oblíbenou volbou více než 1 000 studentů. S rostoucím zájmem bylo zřejmé, že je zapotřebí dalšího rozvoje. V roce 2019 tak přišla druhá verze aplikace, která přinesla mnoho nových funkcí a vylepšení. Tato verze Cerebra zahrnovala i počítačovou verzi a nově přidanou sekci nazvanou „Analýza“. Díky této sekci si studenti mohli vzájemně porovnávat své výsledky a motivovat se ke zdokonalování.

2020 – Pandemie a poděkování zdravotníkům 🙏

V roce 2020 nastal zlomový okamžik nejen pro Mercury Synergy, ale i pro celý svět. Pandemie COVID-19 způsobila zastavení prezenční výuky a nucený přechod na distanční vzdělávání. Mercury Synergy se rozhodla poskytnout pomoc studentům ve větším měřítku a tak představila dvě nové aplikace. První z nich, Bubo, byla určena uchazečům o Scio testy. Druhou aplikací byla Interna, která byla vytvořena pod vedením MUDr. Martina Trnky, a sloužila jako vzdělávací pomůcka pro studenty medicíny.

Mercury Synergy nezůstávala na místě. Neúnavně se rozvíjela a rozšiřovala své portfolio o další inovativní aplikace. Vedle Cerebra, Buba a Interny představila další přírustek do rodiny. S hlubokou vděčností za neúnavnou pomoc a odhodlání lékařů, záchranářů a studentů lékařských fakult při zvládání pandemie, se rozhodla vydat aplikaci EKG jako výraz poděkování. Po úspěchu EKG aplikace v českém prostředí přišla i anglická verze s názvem ECG, která byla dostupná i pro zahraniční uživatele.

2023 – Nástup umělé inteligence a naděje do budoucna 🤖🧠

V roce 2023 přichází další milník ve vzdělávání. Mercury Synergy se rozhodla pro změnu konceptu aplikace Bubo. Dosavadní aplikace, která sloužila především maturitním ročníkům, se přetváří v komplexní vzdělávací platformu, která nabízí všechny základní předměty střední školy. Tento krok je spojen s nástupem umělé inteligence a znamená další posun v inovaci vzdělávání.

Mercury Synergy se neustále rozvíjí a plánuje mnoho dalších aktualizací, funkcí a expanzí do zahraničí. Společnost se stala pilířem inspirace pro další začínající e-learningové platformy a věří, že může přispět ke změně ve světě vzdělávání.

Náš příběh neustále pokračuje, a jsme hrdí na to, že můžeme přispět k posunu hranic ve vzdělávání a inspirovat nové generace studentů.

PODĚKOVÁNÍ ~

„Od roku 2017 se naše vzdělávací aplikace staly oblíbenou volbou desítek tisíc studentů. Každý rok se počet stažení neustále zvětšuje, což je důkazem rostoucího zájmu o naše služby. Tato obliba je přímou odezvou od studentů, kteří nalézají v našich aplikacích užitek a pomoc při přípravě na své studium. Jsme skutečně nadšeni, že můžeme takto přispět k rozvoji vzdělání a podpoře studentů. Všem studentům, kteří se rozhodli využít naše aplikace, děkujeme za jejich důvěru.“

Za celý tým Mercury Synergy s.r.o. – MUDr. Vojtěch HRČEK – 2023

👋 Pokud máš jakékoli otázky nebo potřebuješ další informace, neváhej se na nás obrátit info@mercurysynergy.com

Na vaše dotazy se snažíme reagovat co nejrychleji a zpravidla odpovídáme do 24 hodin. Pro kontakt s naším klientským servisem nám můžete zavolat na telefonní číslo +420 605 357 091 (Po-Pá, 09:00-14:00).│ Mercury Synergy s.r.o., Antonína Petrofa 2104/9, 500 09 Hradec Králové