Náš příběh ~

„Příběh, který posouvá hranice učení.“ 💪

Doba čtení: 3 minuty

16. února 2024

2017 – Bláznivý nápad 🤯

V roce 2017 se student medicíny Vojtěch Hrček odhodlal změnit pravidla hry. S touhou ulehčit budoucím studentům lékařských fakult přípravu na přijímací zkoušky se vrhl do neznámého a začal pracovat na projektu, který mnohým jeho spolužákům připadal až bláznivý. Jeho vize vedla k vytvoření první verze aplikace nazvané Cerebro, což v latině znamená „mozek“ (vycházející z latinského slova Cerebrum).

V roce 2017 spatřila světlo světa první verze aplikace Cerebro. Tato aplikace nabízela dvě sekce – „Studovnu“ a „Opravnu“. Studovna v té době obsahovala 2 500 modelových otázek z biologie, chemie a fyziky. I když první verze aplikace nedisponovala žádnými převratnými funkcemi, byla dostupná pouze pro mobily a tablety, tak i přesto se rychle stala nepostradatelným pomocníkem pro stovky studentů.

2019 – Rozšíření a druhá verze aplikace 🚀

Po více než roce od vydání první verze aplikace se Cerebro stalo oblíbenou volbou více než 1 000 studentů. S rostoucím zájmem bylo zřejmé, že je zapotřebí dalšího rozvoje. V roce 2019 tak přišla druhá verze aplikace, která přinesla mnoho nových funkcí a vylepšení. Tato verze Cerebra zahrnovala i počítačovou verzi a nově přidanou sekci nazvanou „Analýza“. Díky této sekci si studenti mohli vzájemně porovnávat své výsledky a motivovat se ke zdokonalování.

2020 – Pandemie a poděkování zdravotníkům 🙏

V roce 2020 nastal zlomový okamžik nejen pro Mercury Synergy, ale i pro celý svět. Pandemie COVID-19 způsobila zastavení prezenční výuky a nucený přechod na distanční vzdělávání. Mercury Synergy se rozhodla poskytnout pomoc studentům ve větším měřítku a tak představila dvě nové aplikace. První z nich, Bubo, byla určena uchazečům o Scio testy. Druhou aplikací byla Interna, která byla vytvořena pod vedením MUDr. Martina Trnky, a sloužila jako vzdělávací pomůcka pro studenty medicíny.

Mercury Synergy nezůstávala na místě. Neúnavně se rozvíjela a rozšiřovala své portfolio o další inovativní aplikace. Vedle Cerebra, Buba a Interny představila další přírustek do rodiny. S hlubokou vděčností za neúnavnou pomoc a odhodlání lékařů, záchranářů a studentů lékařských fakult při zvládání pandemie, se rozhodla vydat aplikaci EKG jako výraz poděkování. Po úspěchu EKG aplikace v českém prostředí přišla i anglická verze s názvem ECG, která byla dostupná i pro zahraniční uživatele.

2023 – Nástup umělé inteligence a naděje do budoucna 🤖🧠

Rok 2023 byl dalším důležitý mezník ve vzdělávání. Společnost Mercury Synergy se rozhodla přepracovat svou aplikaci Bubo. Původní aplikace, která byla zaměřena pouze na studentky a studenty posledních ročníků středních škol, se začíná měnit v rozsáhlou vzdělávací platformu, zahrnující všechny klíčové předměty střední školy.

Plánované využití umělé inteligence pro tuto transformaci bylo odloženo, neboť současné technologie umělé inteligence nedokázaly dostatečně kvalitně generovat relevantní vzdělávací obsah. Proto společnost navázala spolupráci s deseti zkušenými pedagogy ze středních škol, kteří začali pracovat na tvorbě obsahu pro novou verzi aplikace Bubo. Plánované datum spuštění nového Buba je září 2024.

Co se týče umělé inteligence, ta zatím není dostatečně vyspělá na svou roli asistenta ve vzdělávání. V Mercury Synergy však věříme, že čas AI ve výuce brzy příjde.

2024 – StudyCloud 🥳

V roce 2024 se připravujeme nejen na spuštění nové verze aplikace Bubo: Střední škola v kapse, ale také na zavedení nových rozšíření pro aplikace Cerebro, Interna a Bubo.

Tato nová rozšíření zahrnují cloudové úložiště s názvem StudyCloud, které uživatelům umožní ukládat námi vytvořené vzdělávací materiály a dále s nimi pracovat mimo naše aplikace.

PODĚKOVÁNÍ ~

„Od roku 2017 se naše vzdělávací aplikace staly oblíbenou volbou desítek tisíc studentů. Každý rok se počet stažení neustále zvětšuje, což je důkazem rostoucího zájmu o naše služby. Tato obliba je přímou odezvou od studentů, kteří nalézají v našich aplikacích užitek a pomoc při přípravě na své studium. Jsme skutečně nadšeni, že můžeme takto přispět k rozvoji vzdělání a podpoře studentů. Všem studentům, kteří se rozhodli využít naše aplikace, děkujeme za jejich důvěru.“

Za celý tým Mercury Synergy s.r.o. – MUDr. Vojtěch HRČEK – 2024

👋 Pokud máš jakékoli otázky nebo potřebuješ další informace, neváhej se na nás obrátit info@mercurysynergy.com

Na vaše dotazy se snažíme reagovat co nejrychleji a zpravidla odpovídáme do 24 hodin. Pro kontakt s naším klientským servisem nám můžete zavolat na telefonní číslo +420 605 357 091 (Po-Pá, 09:00-14:00).│ Mercury Synergy s.r.o., Antonína Petrofa 2104/9, 500 09 Hradec Králové